×
اطلاعات شما


اطلاعات سوژه / افراد

×

×

تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۳

برگی از فعالیت های جهادگران در جنگ

جهاد سازندگی و جنگ تحمیلی

انگیزه‌های حضور جهادسازندگی در جنگ، تشکیل ستاد پشتیبانی جنگ جهاد سازندگی، شکل‌گیری پشتیبانی مهندسی جنگ جهاد سازندگی، فعالیت‌های جهاد سازندگی قبل از شروع عملیات‌های سازمان یافته، نقش جهاد سازندگی در عملیات‌ها، ابتکارات جهاد سازندگی در جنگ و شهدای جهادسازندگی، عناوین فصل سوم کتاب را تشکیل می‌دهند.

کتاب “جهاد سازندگی و جنگ تحمیلی” که اثر حسین کاوشی است به نقش جهاد سازندگی در هشت سال دفاع مقدس در جبهه های حق علیه باطل می پردازد.

 

این کتاب در چهار بخش تهیه شده است. بخش اول به تفکر جهادی و جایگاه آن در اسلام، چگونگی تاسیس این نهاد انقلابی، اساسنامه و تبدیل آن به وزارت جهاد سازندگی اختصاص یافته است. بخش دوم کتاب به پیشینه‌ تاریخی روابط و اختلافات ایران باعراق، زمینه‌های تجاوز عراق، اهداف عراق از تهاجم سراسری و دفاع مقدس می پردازد.

 

انگیزه‌های حضور جهادسازندگی در جنگ، تشکیل ستاد پشتیبانی جنگ جهاد سازندگی، شکل‌گیری پشتیبانی مهندسی جنگ جهاد سازندگی، فعالیت‌های جهاد سازندگی قبل از شروع عملیات‌های سازمان یافته، نقش جهاد سازندگی در عملیات‌ها، ابتکارات جهاد سازندگی در جنگ و شهدای جهادسازندگی، عناوین فصل سوم کتاب را تشکیل می‌دهند. بخش چهارم کتاب هم به اظهارنظرهای شخصیت‌های سیاسی و نظامی کشور درباره نقش جهادسازندگی در جنگ اختصاص یافته است.

نظرات

معرفی سوژه
همکاری با ما
ثبت نام در دوره